Sticky Post

BRAZÍLIE AKTUÁLNĚ 18.1.2021 COVID19 A CESTOVÁNÍ

18.1.2021

Vážení cestovatelé, přátelé turismu a kamarádi. Chtěli bychom vás zde informovat z první ruky jaká je situace v Brazílii a hlavně ve státě Rio de Janeiro spojená s Covid 19. Je možné cestovat ? ANO. Nedalo nám to a museli jsme vyndat hlavu z moře a ozvat se pro vás. Od června tu není LOCKDOWN !!!

Pojďme si udělat titulek:

“ EVROPA MÁ PÁTÝ DEN V ŘADĚ 1000+ ÚMRTÍ S COVIDEM 19″ ) to je paráda konečně se číslo zmenšuje a vidíme vytoužené světlo na konci tunelu !!! To by bylo skvělé nemyslíte _

a

“ BRAZÍLIE MÁ PÁTÝ DE V ŘAĎĚ 1000+ ÚMRTÍ S COVIDEM 19″ 🙁 hrozné!!! ano teď se po svátcích čísla zvyšují, ale víte jak je Brazílie veliká? téměř jako celá Evropa ! Kolik má obyvatel ? 210.000.000 v roce 2010 teď už možná 215.000.000. tak prosím násobte a dělte čísla a srovnávejte s Evropou nebo ČR.

Brazílie je rozlohou srovnatelná s Evropou !!! Pokud bychom vynásobili součastný stav úmrtí v CŘ 20x je číslo 3.000-4.000 a to Brazílie nemá zdaleka tak robustní zdravotní systém jako ČR. Ano náš selský rozum.

Ve státě Rio de Janeiro, kde budeme v únoru cestovat jak ve městě Rio de Janeiro v tropickém ráji a pobřeží Costa Verde je situace kolem Covid 19 celkem dobrá. Je tu pár mírných omezení, jako jsou roušky ve společných prostorech a ve společných dopravních prostředcích na turistické atrakce ( lanovka na Cukrovou Homoli, minivan na Ježíše a návštěvy některých kostelů.) V tomto prostředku či kostelu nikdy nejste delší dobu než 10minut. Všude u těchto památek měří teplotu bezkontaktním teploměrem. Jak to všechno víme? Žijeme tu !

Stát Rio de Janeiro je velikostně do rozlohy menší než Česká republika( asi 2/3) ale s větším počtem obyvatel cca 16.000.000 +. Když porovnáte statistiky čísel ohledně nově nakažených s Covidem19 Rio de Janeiro a Česko je na tom Rio de Janeiro mnohem lépe než Česká republika a to od května a bez lockdown.

V neděli 17.1.2021 Brazílie schválila dvě vakcíny pro očkování místních obyvatel, symbolicky byla naočkovaná první osoba v Brazílii a to zdravotní sestra ze Sao Paula. Hned ten den večer začala distribuce 7.000.000 vakcín do všech států Brazílie. Rio de Janeiro od 19.1.2021 začíná očkovat na připravených očkovacích místech kterých je více jak 450 ( mimo jiné i drive thru) Denní odhad naočkovaných lidí v Rio de Janeiro takové číslo co ČR naočkovalo od 26.12.2020 do 14.1.2021. Tak sami jsme na to zvědavý a budeme vás informovat, ale věříme jak známe brazilce, že to dají.

MANAUS minulý týden zažil kolaps s nedostatkem kyslíku v nemocnicích někde to používají lidé i doma. Někdo někde udělal chybu asi jako s nedostatkem jehel v ČR. Manaus je nejpostiženější místo v Brazílii, ale lidé z okolních států včetně některých celebrit vypravili letadlo plné kyslíku do Manaus, a opět se projevila lidská solidarita a bič na politiky. MANAUS JE OD RIA DE JANEIRA VZDÁLENÝ ASI JAKO Z PRAHY DO SEVERNÍ AFRIKY, NEBO JIŽNÍHO ŠPANELSKA.

POKUD JSTE TO DOČETLI AŽ SEM, TAK DĚKUJEME ZA POZORNOST A ZŮSTAŇME S ROZUMEM A POZITIVNÍ A NA COVID NEGATIVNÍ. DĚKUJEME