Karneval v Rio de Janeiro 2019 umí česky

17.2.2019

Karneval v Rio de Janeiro je za dveřmi a jak je zvykem Rio už se chystá. Karneval není totiž jen o velkolepých průvodech na sambodromo kam se dostanou jen ty nejlepší školy samby. Karneval je převážně o tzv. poluličních bloco, což jsou průvody menších škol v ulicích, kde se v jeden okamžik sejde do příslušné ulice ( která je uzavřena městem, je to nahlášeno dopředu a dokonce je  v periodikách a na internetu seznam těchto bloco) stovky a tisíce lidí, kteří hodlají slavit a slavit jak se na brazilce sluší a patří. Lidé ve všelijakých kostýmech po domácku vyrobených se radují, veselí a popíjí z kelímků uvázaných kolem pasu :).

Takovýchto bloco je přes den v celém Rio de Janeiro několik a začínají už i pár dní před oficiálním karnevalem a samozřejmě končí i několik dní po oficiálním karnevalu.

V období karnevalu se v Rio de Janeiro rozdávají miliony kondomů grátis a téměř na každém wc v restauraci, baru či stánku na pláži určitě tento produkt najdete. Alkoholové radovánky končívají většinou radovánky sexuálními.

Proto není divu že město chrání stromy a trávníky příslušným provizorním oplocením, stejně tak jako výlohy bank a dalších obchodů jsou po období karnevalu schovány za dřevotřískové desky. Karneval v Rio de Janeiro je jedno velké, bláznivé a šílené oslavování.

Karneval na Sambodromo je představení toho nejlepšího a to je to co evropané vidí ve svých televizích. Nadherné kostými, alegorické vozy a tisíce tanečníků a hudebníků jedné školy mají 90minut na to aby předvedli téměř roční dřinu a nacvičování choreografie, muziky a kostýmů.

Sambodromo se otvírá defacto jen pro samotný karneval, jinak po celý rok je zavřený a je zde jen jeden obchůdek, kde si můžete behen roku obléknout karnevalový kostým a vyfotit se na Samodromo 🙂

Letos karneval na Sambodromo začíná 1.3.2019. Takzvané Grupo A je první dva dny, tedy 1.3.2019 a 2.3.2019 po té je Grupo Especial 3.3.2019 a 4.3.2019 no a nakonec 9.3.2019 bude sobota šampionů.

Během večera se na sambodromo představí od 20.00 – 05:00  5 škol a každá má vyhrazeno 90minut na svoje vystoupení a projtančení Sambodromo.

Na karnevalu v Rio de Janeiro, přímo na Sambodromo bzla i účast několika čechů. V průvodu tančila zpěvačka Victoria, nebo náš kamarád Viktor Polášek a dokonce si tu loni zabubnoval Jakub Škrha…

Uvidíme jestli letos někdo z čechů protančí celým Sambodromo v obřím průvodu.Karneval 2 Karneval Karneval3 The Beija-Flor samba school parades during the Rio de Janeiro's Carnival rio-carnival-2018-sao-clemente